KAMERA – APARAT – OSPRZĘT

Przez wiele lat zajmowałem się nagrywaniem materiałów wideo dla lokalnej telewizji. Były również chwile, gdy zamiast kamery w ręce obsługiwałem aparat. Często trzeba było znaleźć odpowiednie ujęcie, wypracować swoją pozycję wśród osób dookoła i mieć na uwadze odpowiednie ustawienia sprzętu, decydował czas i podejmowanie optymalnych decyzji.

W tym dziale przedstawiam niektóre z wielu kadrów, screenów z filmów, oraz zdjęć które zrealizowałem dotychczas w swojej karierze zawodowej.

Pokaz ma zaprezentować nie tyle czy zdjęcie zostało dobrze zrobione / nagrane, chciałbym tutaj przedstawić bardziej to, że miałem do czynienia w moim życiu zawodowym z różnymi sytuacjami, poznałem wiele znanych osób oraz brałem udział w codziennych wydarzeniach ważnych dla nas wszystkich, dla ludzi i szerszej społeczności w której żyjemy.

Zdjęcia do programów wykonywane były kamerą Panasonic AG-HMC151 z możliwością zapisu obrazu o rozdzielczości 1920×1080 jak i 720p przy 50 klatkach. Jest to pierwsza kamera z linii pro-video, która wykorzystuje karty pamięci SD/SDHC, jako nośnik zapisu formatu AVCHD opartego o specyfikację kodeka H.264 i kontenerze MPEG-4 AVC/H.264 jest ponad dwa razy bardziej efektywna w porównaniu z technologiami MPEG-2 lub MPEG-4.

Poniżej zdjęcia wykonywane aparatem lustrzanką Canon serii EOS z wymiennymi obiektywami.