INŻYNIER INFORMATYK – SPOŁECZNIK – POLITOLOG – TECHNIK MECHANIK – PASJONAT

Mam na imię Adam.

Z zawodu Inżynier informatyk o specjalności Grafika komputerowa.
Ukończyłem również licencjat z Politologii w zakresie Praca socjalna.

Pochodzę z Dolnego Śląska. Wychowałem się w Lubinie, uczyłem w Głogowie, studiowałem w Legnicy, obecnie mieszkam we Wrocławiu.

Jestem człowiekiem z duszą twórcy, osobą z pasją.
Interesuje się montażem audio – wideo, tłumaczeniami voice over, grafiką komputerową.

Przez ponad 5 lat pracowałem w lokalnej telewizji.

Ważne są dla mnie sprawy społeczno – polityczne kształtujące się w naszym kraju.

Przez kilka lat byłem specjalistą w państwowej firmie pozyskującej nowych inwestorów.
Odpowiadałem za sektor współpracy szkół profilowanych z przedsiębiorcami.

Podejmowałem również pracę w Niemczech jako jednoosobowa działalność gospodarcza.

To jest tylko część informacji o mnie, zachęcam do dalszej lektury poniżej.

HOBBY

Od 18 lat interesuje się montażem audio – wideo tłumaczeń lektorskich i dygitalizacją starych nagrań.
Głównym moim obszarem zainteresowań są produkcje filmowe z lat 70-90 XX wieku.
Filmy często zapomniane przez dystrybutorów. Jest to wielogodzinna i czasochłonna praca, ale uwielbiam to robić.

TELEWIZJA

Praca w lokalnej Telewizji Regionalnej nauczyła mnie wielu umiejętności takich jak obsługa kamer TV, profesjonalnego montażu wideo, pracy w studio, podłączania i okablowania urządzeń audio – wideo, ustawiania emisji telewizyjnej.

Jako informatyk serwisowałem komputery stacjonarne jak i konfigurowałem sieci LAN.
Pomimo, że niektóre prace wykraczały poza zdobywaną na studiach wiedzę to starałem się tak podchodzić do tematu aby problemy rozwiązywać zamiast rozkładać ręce.

Dla mnie nie ma pojęcia „nie umiem” ale „chcę się nauczyć”.

MONTAŻ

Nakręciłem i zmontowałem kilkaset programów wideo, w tym reportaży, newsów, reklam, cyklicznych i sponsorowanych audycji, spotów telewizyjnych, a nawet studniówkę czy kilka wesel 🙂
Kreatywność – to co należy dobrze spożytkować tworząc różne materiały dla lokalnej społeczności. Ważny jest odpowiedni dobór zdjęć, muzyki, stworzenie czołówki, czy grafik. Wszystko to wpływa na ostateczny efekt w postaci filmu, przekazu dla widza.

GRAFIKA

Pracowałem dla lokalnych gazet i portali internetowych. Zaprojektowałem wiele grafik do druku, reklam modułowych, tworzyłem również grafiki internetowe na serwisy społecznościowe czy statyczne i ruchome banery flash i wideo.

Projektowałem materiały w kampaniach politycznych, w różnych formach druków graficznych takich jak : billboardy, banery, plakaty, ulotki czy wizytówki. Nad grafiką spędziłem w pracy wiele czasu, niestety nie przekładało się to na zarobki, przynajmniej lokalnie jest to mało opłacalne.

Jako informatyk nie tylko jestem grafikiem, znam się również na naprawie i podstawowej konfiguracji sprzętowej i systemowej komputerów stacjonarnych.

POLITOLOG

Interesuje się polityką i dla mnie jest bardzo ważne aby obywatele mieli wpływ na rozwój demokratycznego państwa, w którym mieszkamy i z którym osobiście wiąże swoją przyszłość. To jak działa nasz Parlament, kto nas reprezentuje i w jaki sposób wypełnia swoje obowiązki wobec wyborców przekłada się znacząco na codzienne funkcjonowanie naszej wspólnoty. Chciałbym móc zmieniać Polskę jako świadomy obywatel tak aby była ona ważnym, liczącym się krajem w Europie, miejscem z dumną historią i ceniącym swoją własną godność społeczeństwem.

SPOŁECZNIE

Pomaganie ludziom w sposób bezinteresowny jest istotnym elementem kształtowania swojej osobowości i nad wyraz dojrzałym posunięciem w dzisiejszych czasach. Wiele osób chciałoby bardziej brać niż dawać od siebie. Mam wewnętrzną potrzebę angażowania się w ciekawe inicjatywy i działania na rzecz osób, które potrzebują wsparcia. Pomaganie innym to też budowanie własnego charakteru, tego kim jesteśmy każdego dnia.

Zachęcam do odwiedzenia działu SPOŁECZNIE tam piszę szerzej czym się zajmuje.

NA PODSUMOWANIE

Urodziłem się jako reprezentant pokolenie Y, a były to lata 80te, tak też opisują ludzi ambitnych i dobrze wykształconych z czym nie będę polemizował 🙂

Jestem otwartą, czasami szczerą do bólu i dość bezpośrednią osobą dzięki czemu zyskuje sobie wielu przyjaciół niż wrogów. Cechuje mnie również asertywność która momentami koliduje z altruizmem 🙂

Lubię pracować w zgranych grupach, dobrze dopasowana ekipa i podział obowiązków przekłada się na większą wydajność pracy przez co procentuje to w zysk firmy jak i w renomę pracodawcy.

Umiem pracować również samodzielnie, wyznaczenie konkretnych obowiązków mobilizuje mnie do sumiennej i zdyscyplinowanej aktywności.

Stale się uczę i chętnie poszerzam zakres swojej wiedzy i doświadczenia.

Jako elastyczny pracownik przystosowuje się do wielu warunków przez co nie tworzę sobie wrogów bo jestem komunikatywny i kontaktowy.

Znam swoją wartość i wiem, że odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Warto na mnie postawić !

———————————————————————————————————

Dzięki że dotrwałeś aż tutaj, zachęcam oczywiście aby sprawdzić poszczególne działy, mam nadzieję że przedstawiłem siebie w miarę klarowny i zrozumiały sposób.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania to oczywiście napisz do mnie a z chęcią na nie odpowiem.

Strona „O mnie” sprawiła mi trochę trudności, nie łatwo jest pisać o sobie, a i często pomija się istotne elementy stąd możliwe że dojdzie do aktualizacji.
Tak więc z góry wybaczcie za drobne błędy i modyfikacje 🙂

Serdecznie zachęcam do współpracy !
Miłego dnia i do zobaczenia 🙂